• Włocławski Klub Motocyklowy
  Włocławski Klub Motocyklowy
 • Motocykle
  Motocykle

  Łączy Nas pasja do dwóch kółek...

 • Tradycja
  Tradycja

  Szanujemy wartoście przekazywane z pokolenia na pokolenie...

 • Braterstwo
  Braterstwo

  Mamy benzynę we krwi, ale także olej w głowie…

 • Zasady
  Zasady

  Kodeks Rycerski to zasady, którymi kierują się Bracia ATH...

 

W dniach 7 – 9 sierpnia 2020 ATH MOTOCLUB WŁOCŁAWEK wyruszył w drogę podążając śladami Jana Pawła II. Z uwagi na inne obowiązki (w sobotę 8 sierpnia 2020 nasz Klub był wraz z Kawiarnią Obywatelską Śródmieście Cafe współorganizatorem zabawy „Roztańczone Śródmieście” na ulicy 3 maja we Włocławku) w trasę liczącą ponad 1200 km wybrało się trzech Braci. Pierwszym punktem naszej wyprawy były Wadowice, gdyż jak powiedział nasz Wielki Rodak „to tu wszystko się zaczęło”. Nasz dzień zakończyliśmy w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu, gdzie Karol Wojtyła często bywał jako Kardynał, a 19 sierpnia 2002 odwiedził to miejsce już jako papież. Drugi dzień rozpoczęliśmy od udziału w Jutrzni oraz zwiedzania budynków klasztornych (przy okazji składamy podziękowania dla Brata Franciszka za bardzo ciekawą i inspirującą prezentację tynieckiego Opactwa) oraz muzeum tutaj się znajdującego. Kolejnym punktem na naszej trasie w tym dniu był Zamek w Łańcucie, a naszym celem – Jarosław – kompleks zakonny Sióstr Benedyktynek obejmujący budynki zakonne, park, muzeum (wraz z salą „Trzech papieży”) i bardzo urokliwy ogród. Trzeci - ostatni dzień naszej wyprawy to powrót do domu. Jeden z przystanków zaplanowaliśmy w Opatowie przy Kolegiacie Św. Marcina. Powodem wyboru tej lokalizacji był fakt, że w historię tego miejsca swój wkład mieli Templariusze, do których tradycji nawiązują w swojej działalności Rycerze Świątyni Jerozolimskiej należący do ATH. Zapraszam do zapoznania się z relacją fotograficzną z naszego wyjazdu.

autor: Artur Ratajczyk

 

 

Pozostałe aktualności...

Wyprawa Śladami JP II 2020.

11 sierpień 2020
Wyprawa Śladami JP II 2020.

  W dniach 7 – 9 sierpnia 2020 ATH MOTOCLUB WŁOCŁAWEK wyruszył w drogę podążając...

Dzień Św. Krzysztofa 2020

29 lipiec 2020
Dzień Św. Krzysztofa 2020

Prowadź nas Panie łagodnie po zakrętach życia... 25 lipca każdego roku Kościół wspomina św. Krzysztofa...

ATH w Chwarszczanach 2020

13 lipiec 2020
ATH w Chwarszczanach 2020

  Każdy z nas ma takie miejsca, które kiedyś go urzekły i chętnie do nich...

ATH - #GaszynChallenge2020

25 czerwiec 2020
ATH - #GaszynChallenge2020

  Klub Motocyklowy ATH Włocławek podjął wyzwanie #GaszynChallenge! Bardzo dziękujemy grupie ,,Ognisko", POW ,,Przystań" i...

Video ATH