ath1n.jpg

Częstochowa i JPII 2022

Mimo zimowej aury, która towarzyszyła nam w pierwszy kwietniowy weekend bieżącego roku ATH MOTOCLUB Włocławek w pełni zrealizował plany założone na ten czas. Co prawda (w większości) skorzystaliśmy niestety z transportu zastępczego i wybraliśmy pojazdy wyposażone w cztery koła, a nie dwa, ale bezpieczeństwo było w tej sytuacji najważniejsze – przed nami długi sezon i nasze stalowe rumaki jeszcze się najeżdżą…

Na niedzielę – 3 kwietnia 2022 został w Częstochowie zaplanowany XIX Zlot Gwiaździsty im. Ks. Ułana Zdzisława Peszkowskiego organizowany przez Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Jeszcze kilka dni wcześniej można było się spodziewać, że w niedzielne przedpołudnie na Jasną Górę zjedzie kilka, a nawet kilkanaście tysięcy motocyklistów z kraju i zagranicy. Niestety iście zimowa pogoda spowodowała to, że większość miłośników motocykli pozostała w swoich domach – na jasnogórskich Błoniach zaparkowało tylko około 300 maszyn. Częstochowski zlot jest symbolicznym, nieformalnym rozpoczęciem sezonu motocyklowego. Nasz Klub od wielu lat uczestniczy w tym wydarzeniu i jest to czas naszej wspólnej integracji, z której mimo niesprzyjającej pogody nie chcieliśmy rezygnować. Po konsultacji zapadła decyzja o zmianie pojazdów i wyjeździe samochodami. Mimo zimna i przenikliwego wiatru atmosfera w czasie wyjazdu była bardzo gorąca – Siostry i Bracia z Klubu ATH Włocławek wrócili do swoich domów z akumulatorami naładowanymi dobrą energią, która pozwoli nam przetrwać czas oczekiwania na kolejny wyjazd. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Od wielu lat 2 kwietnia nasz Klub wspomina Wielkiego Polaka – Świętego Papieża Jana Pawła II w dniu rocznicy jego śmierci. Podobnie było i w tym roku - w sobotni wieczór nastąpiło symboliczne połączenie naszego Klubu – część z nas spotkała się w tradycyjnej lokalizacji, czyli przy Katedrze we Włocławku, a druga grupa była już w Częstochowie, gdzie na kolejny dzień zostało zaplanowane rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Spotkanie modlitewne przy włocławskiej Katedrze prowadził nasz Generał Senior – bp Wiesław Alojzy Mering oraz Komandor ATH – ks. Sławomir Deręgowski. O 21:37, w 17-tą rocznicę śmierci JPII znicze z logo ATH zostały ustawione pod tablicą we Włocławku oraz przy jego pomniku na częstochowskich Błoniach. Poniżej relacja z tego wydarzenia.

Przgotował: Artur Ratajczyk

Starsze Artykuły ...

Dzień Dziecka w Lubieniu Kujawskim 2022

07 czerwiec 2022
Dzień Dziecka w Lubieniu Kujawskim 2022

  1 czerwca to tylko data symboliczna, bo Dzień Dziecka...

DD w Białotarsku 2022

02 czerwiec 2022
DD w Białotarsku 2022

Dzień dziecka od wielu już lat jest okazją do organizacji...

Srebrna Tarcza ATH - 2022

16 maj 2022
Srebrna Tarcza ATH - 2022

 W miniony piątek tj. 13.05.2022 roku przy okazji wewnętrznego podsumowania...

Moto-Aero 2022

02 maj 2022
Moto-Aero 2022

W niedzielę 1 maja 2022 roku po 2 letniej przerwie...

Video ATH