• Włocławski Klub Motocyklowy
  Włocławski Klub Motocyklowy
 • Motocykle
  Motocykle

  Łączy Nas pasja do dwóch kółek...

 • Tradycja
  Tradycja

  Szanujemy wartoście przekazywane z pokolenia na pokolenie...

 • Braterstwo
  Braterstwo

  Mamy benzynę we krwi, ale także olej w głowie…

 • Zasady
  Zasady

  Kodeks Rycerski to zasady, którymi kierują się Bracia ATH...

 

Chwarszczany to mała wieś położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie myśliborskim, w gminie Boleszkowice. Znajduje się ona 11 km na północ od Kostrzyna nad Odrą i 40 km na zachód od Gorzowa Wielkopolskiego. To bardzo urokliwe miejsce ma swoją urzekającą historię – to tutaj znajduje się zbudowana w XIII wieku Komandoria Templariuszy. Rycerze ATH odwiedzili to miejsce już po raz kolejny. Tym razem wyjazd miał charakter bardziej rodzinny, gdyż towarzyszyły nam nasze Białogłowy. Pierwsza grupa dotarła na miejsce już w piątek – 9 lipca 2021, by w sobotę udać się na zwiedzanie Kostrzyna oraz degustację miodów pitnych przygotowywanych w lokalnej pasiece. Druga grupa przybyła do Chwarszczan w sobotę 10 lipca 2021.
Gdy już wszyscy byli na miejscu zaparkowaliśmy nasze rumaki, założyliśmy odświętne stroje, zapaliliśmy pochodnie i w uroczystym orszaku udaliśmy się do zabytkowej Świątyni, w której niegdyś modlili się Templariusze. Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na ważną uroczystość Klubową – dwóch naszych Braci zostało mianowanych na swoje nowe funkcje w Klubie: Brat Grzegorz Osiński został Sierżantem Drogi, a Brat Mariusz Rolerad – Mistrzem Ceremonii. Otrzymali oni z rąk Komandora x. Sławka Deręgowskiego stosowne naszywki do umieszczenia na swoich kamizelkach. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólną integrację przy ognisku i grillu.
Niedzielny poranek przywitał nas słońcem i pogodą idealną do turystyki motocyklowej. Po uczestnictwie w porannej mszy sprawowanej dla miejscowych parafian przez proboszcza pobliskiej parafii w Sarbinowie (do niej przynależy kaplica w Chwarszczanach) udaliśmy się w drogę powrotną do naszych domów. To był bardzo miły weekend spędzony w doborowym towarzystwie. Poniżej fotorelacja z naszego wypadu. LwG

Przygotował : Artur Ratajczyk

Pozostałe aktualności...

ATH w Górznie 2021

05 wrzesień 2021
ATH w Górznie 2021

  W sobotę 04.09.2021 roku motocykliści ATH wykorzystali moment, gdzie pogoda była bardziej łaskawa i...

ATH w Szklarskiej Porębie 2021

21 sierpień 2021
ATH w Szklarskiej Porębie 2021

  W dniach 12-15 sierpnia członkowie klub ATH, którzy nie mogli wziąć udziału w wyjeździe...

Letni wyjazd ATH Warmia-Mazury 2021

09 sierpień 2021
Letni wyjazd ATH Warmia-Mazury 2021

    To już tradycja że w sierpniu ATH organizuje letni wyjazd klubowy. W tym...

ATH w Lubieniu Kujawskim 2021

01 sierpień 2021
ATH w Lubieniu Kujawskim 2021

   „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Janusz Korczak. Dnia 31 lipca 2021...

Video ATH