• Włocławski Klub Motocyklowy
  Włocławski Klub Motocyklowy
 • Motocykle
  Motocykle

  Łączy Nas pasja do dwóch kółek...

 • Tradycja
  Tradycja

  Szanujemy wartoście przekazywane z pokolenia na pokolenie...

 • Braterstwo
  Braterstwo

  Mamy benzynę we krwi, ale także olej w głowie…

 • Zasady
  Zasady

  Kodeks Rycerski to zasady, którymi kierują się Bracia ATH...

 

Nabożeństwo majowe, potocznie zwane „majówkami” to część naszej tożsamości duchowej. W trakcie tego nabożeństwa odprawianego w Kościołach, ale przede wszystkim przy przydrożnych kapliczkach wypraszamy u Boga wszelkie potrzebne nam łaski przez wstawiennictwo Najświętszej Marii Panny. Jedną z kapliczek, przy której w każdy majowy wieczór spotykają się całe rodziny, by wspólnie modlić się Litanią Loretańską, śpiewać maryjne pieśni oraz razem spełniać czas opiekują się Lidia i Mariusz Rolerad. Dnia 15 maja 2021 r. nasza Klubowa Rodzina ATH MOTOCLUB Włocławek spotkała się właśnie przy tej kapliczce, by pod przewodnictwem naszego Komandora x. Sławomira Deręgowskiego uczestniczyć w tym właśnie nabożeństwie. Po wspólnej modlitwie Komandor przekazał na ręce Lidii i Mariusza obraz Św. Józefa – opiekuna rodzin, by wspierał ich w każdym dniu życia i błogosławił im przy pracy.  Po zakończeniu części religijnej przyszedł czas na Uroczystość Klubową – mianowanie nowych Braci. Jest to dla naszej społeczności Klubowej zawsze bardzo wyjątkowy okres, gdyż każda osoba zasilająca nasze szeregi wnosi nową energię i dodaje wyjątkowości. Z powodu pandemii mianowanie nieco się opóźniło, ale jeśli na coś dłużej czekamy, tym bardziej doceniamy moment, gdy już się to spełni. Doceniając zaangażowanie naszych Braci przez cały czas swojej aktywności w Klubie Bracia Mirosław Kręcicki i Sławomir Jędrzejewski otrzymali z rąk Komandora pełne barwy Klubowe stając się pełnoprawnymi Rycerzami Świątyni Jerozolimskiej, a Braciom Arkadiuszowi Olszewskiemu i Bogumiłowi Ozdowskiemu zostały wręczone tarcze ATH i tytuł Giermków. Naszym Nowym Braciom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie w życie Klubu oraz zapraszamy do dalszej aktywności. Po ceremonii pasowania wszyscy udaliśmy się do ogrodu Lidii i Mariusza Rolerad, gdzie czekał na wszystkich pyszny poczęstunek przygotowany wspólnie przez Gospodarzy tego miejsca oraz nowo mianowanych Braci i ich rodziny. Wspólny czas integracji miał bardzo duże znaczenie, gdyż każdy z nas jest spragniony wzajemnego kontaktu i wspólnego spędzania czasu. Całość dopełnił pyszny tort. Poniżej obszerna relacja foto z tego wydarzenia.

 Przygotował  Artur Ratajczyk

 

Pozostałe aktualności...

ATH w Górznie 2021

05 wrzesień 2021
ATH w Górznie 2021

  W sobotę 04.09.2021 roku motocykliści ATH wykorzystali moment, gdzie pogoda była bardziej łaskawa i...

ATH w Szklarskiej Porębie 2021

21 sierpień 2021
ATH w Szklarskiej Porębie 2021

  W dniach 12-15 sierpnia członkowie klub ATH, którzy nie mogli wziąć udziału w wyjeździe...

Letni wyjazd ATH Warmia-Mazury 2021

09 sierpień 2021
Letni wyjazd ATH Warmia-Mazury 2021

    To już tradycja że w sierpniu ATH organizuje letni wyjazd klubowy. W tym...

ATH w Lubieniu Kujawskim 2021

01 sierpień 2021
ATH w Lubieniu Kujawskim 2021

   „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Janusz Korczak. Dnia 31 lipca 2021...

Video ATH