Wigilia ATH 2021

 

 

Święta Bożego Narodzenia to okazja do uroczystych spotkań w gronie rodzinnym, podczas których poprzez uroczystą kolację wigilijną, śpiewanie kolęd, rozważanie fragmentów Pisma Świętego oraz dzielenie się opłatkiem wspólnie celebruje się wydarzenia związane z przyjściem na świat Mesjasza. Tradycyjne spotkania wigilijne są organizowane także przez różne wspólnoty, stowarzyszenia i Kluby zawsze będąc okazją do wspólnej integracji i celebracji tych pięknych chwil. Tegoroczne spotkanie wigilijne ATH MOTO CLUB Włocławek miało szczególny charakter, gdyż w czasie jednego wieczoru przeżywaliśmy wiele wyjątkowych chwil. Nasze spotkanie rozpoczęło się od wspólnej mszy świętej sprawowanej w Kościele parafialnym pw. Św. Stanisława BM we Włocławku. Tuż po niej odbyła się ceremonia mianowania na kolejne stopnie Klubowe naszych Braci. Z rąk Komandora x. Sławomira Deręgowskiego pasowanie do pełnych barw otrzymali Bogumił Ozdowski i Arkadiusz Olszewski. Miano Giermka i tarcza Klubowa zostały przyznane Grzegorzowi Kręcickiemu i Adrianowi Olszewskiemu. Zaszczytu otrzymania Tarczy ATH dostąpiły także nasze Klubowe Białogłowy – Joanna Olszewska - żona Arka Olszewskiego oraz Aleksandra Rolerad, Antonina Ratajczyk i Urszula Ratajczyk – wręczenie tarcz było podziękowaniem dla nich za zaangażowanie w działalność Klubu i wspieranie nas przy różnych okazjach. Po zakończeniu uroczystości mianowania przejechaliśmy do naszej Komandorii, gdzie została zaplanowana druga część naszych wydarzeń wigilijnych. Honorowym Gościem naszej wieczerzy był Generał Klubu ATH – J.E. ks. biskup senior Wiesław Alojzy Mering. Wizyta ta była symbolicznym rozpoczęciem obchodów jubileuszu 10-ciolecia naszego Klubu, które będą miały miejsce w przyszłym roku. To dekret wydany w roku 2012 przez ks. Biskupa był kamieniem węgielnym, na którym Rycerze Świątyni Jerozolimskiej budują swoją historię – to on wyznacza nam cel, nadaje właściwy charakter i buduje naszą tożsamość. Po powitaniu Szanownego Gościa, którego dokonał Kapitan Jacek Wojciechowski, był czas na fragment ewangelii odczytany przez Komandora, na wspólne życzenia i symboliczne przełamanie się opłatkiem, a także degustację dań wigilijnych oraz wspólne kolędowanie. Dopełnieniem wieczoru był tort przygotowany własnoręcznie przez Hannę - żonę Dariusza Ziółkowskiego. Okazja ku temu była szczególna – kilka dni wcześniej nasz Kwatermistrz obchodził 50-te urodziny. Życząc wszystkim zdrowych,  wesołych i rodzinnych Świąt Narodzenia Pańskiego zapraszamy do zapoznania się z relacją zdjęciową.

przygotował : Artur Ratajczyk

 

Video ATH