Nominacje ATH i Dzień Kobiet 2022

Obecnie przeżywamy bardzo trudny czas. Nadal trwająca pandemia i działania zbrojne prowadzone na terenie Ukrainy nie napawają nas niestety optymizmem… Wiemy jednak, że tylko we wspólnocie możemy odnaleźć drugiego człowieka, a każde takie spotkanie dodaje nam wiary, pobudza naszą nadzieję i pozwala z większym optymizmem spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość. Wychodząc z tego założenia społeczność ATH spotkała się w sobotę 5 marca 2022, by wspólnie celebrować mianowanie naszych Braci na nowe funkcje Klubowe, a także świętować wraz z naszymi żonami i córkami zbliżający się Dzień Kobiet.

Nasze spotkanie rozpoczęło się od oficjalnego mianowania naszego Brata Mariusza Rolerad na Kapitana ATH MOTOCLUB Włocławek. Ślubowanie Nowego Kapitana odbyło się w parafii Św. Stanisława BM we Włocławku, gdzie Proboszczem jest nasz Komandor – x. Sławomir Deręgowski. Po złożeniu przysięgi Kapitan elekt ucałował miecz – symbol naszego Klubu, a następnie otrzymał płaszcz i naszywkę z logo Klubu oraz swoim imieniem. Kolejnym mianowanym był Mirosław Kręcicki, który od tej chwili został naszym Mistrzem Ceremonii. Serdecznie gratulujemy naszym Braciom i życzymy im wiele sił, by byli w stanie sprostać wymaganiom jakie niosą ze sobą ich nowe funkcje.

Kolejnym ważnym elementem była wspólna Eucharystia, w czasie której modliliśmy się o pilne zaprzestanie działań wojennych, o błogosławieństwo Boże na cały nadchodzący rok, który będzie dla nas czasem wyjątkowym, gdyż w tym roku świętujemy dziesięciolecie naszego istnienia. Mamy dużo planów na nadchodzący rok od Motoświęconki (16 kwietnia) rozpoczynając, poprzez rozpoczęcie sezonu motocyklowego (1 maja 2022), na wspólnych imprezach i wyjazdach kończąc. Mamy nadzieję i głęboko wierzymy w to, że powróci czas pokoju i radości, tak byśmy mogli zrealizować nasze plany.

Po części oficjalnej naszedł wreszcie czas na wspólną integrację. Okazją do spotkania w szerszym, niż zazwyczaj gronie był zbliżający się Dzień Kobiet. W naszej Komandorii zagościły nasze żony i córki, którym w imieniu Klubu życzenia złożyli Kapitan Jacek Wojciechowski, Kapitan Elekt Mariusz Rolerad oraz Komandor, który wręczył przybyłym Paniom słodkie upominki oraz kwiatki. Naszą Klubową tradycją jest to, że poczęstunek w dniu mianowania zapewniają Bracia, którzy obejmują nowe Funkcje – tak było i tym razem. Był oczywiście pyszny tort oraz mnóstwo innych słodkości, za co bardzo dziękujemy Mariuszowi i Mirkowi oraz oczywiście ich żonom.

Korzystając z okazji życzymy wszystkim Paniom (motocyklistkom, ale i „plecaczkom” w szczególności) wszystkiego co najlepsze w dniu ich święta oraz tego, by uśmiech, dobre słowo i szacunek ze strony mężczyzn towarzyszył im nie tylko 8 marca, ale przez cały rok.

Przygotował : Artur Ratajczyk

 

Pozostałe Aktualności

 • Wigilia ATH 2022

   

  To już kolejna wigilia Bożego Narodzenia, którą mogliśmy wspólnie przeżywać jak klub motocyklowy. W tym roku ze względu na to, że obchodzimy

  ... więcej...
 • Andrzejki ATH 2022

   

  Andrzejki 2022 przeszły do historii… Tegoroczna impreza była szczególna, gdyż wieńczy dekadę działalności Klubu motocyklowego ATH Moto Club Włocławek.

  ... więcej...
 • Motofinisz 2022

  Coś co ma swój początek musi mieć również zakończenie. Dzisiaj tj. 8 października 2022 roku oficjalnie zakończyliśmy sezon. Jednak motocykle nie wylądują

  ... więcej...
 • Gietrzwałd 2022

  Ta sama ekipa ATH Moto Club Włocławek, to samo miejsce Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Jak co roku, pojawiliśmy się w warmińsko-mazurskim aby

  ... więcej...

Video ATH