Częstochowa i JPII 2022

Mimo zimowej aury, która towarzyszyła nam w pierwszy kwietniowy weekend bieżącego roku ATH MOTOCLUB Włocławek w pełni zrealizował plany założone na ten czas. Co prawda (w większości) skorzystaliśmy niestety z transportu zastępczego i wybraliśmy pojazdy wyposażone w cztery koła, a nie dwa, ale bezpieczeństwo było w tej sytuacji najważniejsze – przed nami długi sezon i nasze stalowe rumaki jeszcze się najeżdżą…

Na niedzielę – 3 kwietnia 2022 został w Częstochowie zaplanowany XIX Zlot Gwiaździsty im. Ks. Ułana Zdzisława Peszkowskiego organizowany przez Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Jeszcze kilka dni wcześniej można było się spodziewać, że w niedzielne przedpołudnie na Jasną Górę zjedzie kilka, a nawet kilkanaście tysięcy motocyklistów z kraju i zagranicy. Niestety iście zimowa pogoda spowodowała to, że większość miłośników motocykli pozostała w swoich domach – na jasnogórskich Błoniach zaparkowało tylko około 300 maszyn. Częstochowski zlot jest symbolicznym, nieformalnym rozpoczęciem sezonu motocyklowego. Nasz Klub od wielu lat uczestniczy w tym wydarzeniu i jest to czas naszej wspólnej integracji, z której mimo niesprzyjającej pogody nie chcieliśmy rezygnować. Po konsultacji zapadła decyzja o zmianie pojazdów i wyjeździe samochodami. Mimo zimna i przenikliwego wiatru atmosfera w czasie wyjazdu była bardzo gorąca – Siostry i Bracia z Klubu ATH Włocławek wrócili do swoich domów z akumulatorami naładowanymi dobrą energią, która pozwoli nam przetrwać czas oczekiwania na kolejny wyjazd. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Od wielu lat 2 kwietnia nasz Klub wspomina Wielkiego Polaka – Świętego Papieża Jana Pawła II w dniu rocznicy jego śmierci. Podobnie było i w tym roku - w sobotni wieczór nastąpiło symboliczne połączenie naszego Klubu – część z nas spotkała się w tradycyjnej lokalizacji, czyli przy Katedrze we Włocławku, a druga grupa była już w Częstochowie, gdzie na kolejny dzień zostało zaplanowane rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Spotkanie modlitewne przy włocławskiej Katedrze prowadził nasz Generał Senior – bp Wiesław Alojzy Mering oraz Komandor ATH – ks. Sławomir Deręgowski. O 21:37, w 17-tą rocznicę śmierci JPII znicze z logo ATH zostały ustawione pod tablicą we Włocławku oraz przy jego pomniku na częstochowskich Błoniach. Poniżej relacja z tego wydarzenia.

Przgotował: Artur Ratajczyk

Pozostałe Aktualności

 • Wigilia ATH 2022

   

  To już kolejna wigilia Bożego Narodzenia, którą mogliśmy wspólnie przeżywać jak klub motocyklowy. W tym roku ze względu na to, że obchodzimy

  ... więcej...
 • Andrzejki ATH 2022

   

  Andrzejki 2022 przeszły do historii… Tegoroczna impreza była szczególna, gdyż wieńczy dekadę działalności Klubu motocyklowego ATH Moto Club Włocławek.

  ... więcej...
 • Motofinisz 2022

  Coś co ma swój początek musi mieć również zakończenie. Dzisiaj tj. 8 października 2022 roku oficjalnie zakończyliśmy sezon. Jednak motocykle nie wylądują

  ... więcej...
 • Gietrzwałd 2022

  Ta sama ekipa ATH Moto Club Włocławek, to samo miejsce Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Jak co roku, pojawiliśmy się w warmińsko-mazurskim aby

  ... więcej...

Video ATH