ATH - Dzień Dobra 2022

W dniu 24 kwietnia 2022 na placu przy Katedrze Włocławskiej odbył się piknik rodzinny organizowany przez Caritas Diecezji Włocławskiej. Festyn odbywał się pod hasłem Dzień Dobra, bo było to huczne i radosne świętowanie Niedzieli Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzone jest także święto patronalne Caritas – największej charytatywnej organizacji pozarządowej w Polsce. W całym kraju wolontariusze zorganizowali pikniki, festyny, warsztaty, pokazy, biegi, koncerty, kiermasze i wiele innych atrakcji. Celem tych przedsięwzięć było wsparcie finansowe placówek Caritas, które niosą pomoc dzieciom i ich rodzinom, także z Ukrainy.

Włocławska edycja Dnia Dobra 2022 odbyła się pod patronatem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego. Wszyscy przybyli wysłuchali koncertu zespołu „Jordan” ze Zduńskiej Woli oraz obejrzeli przedstawienie w wykonaniu podopiecznych z Domu Dziecka Caritas we Włocławku (na rzecz tej placówki wolontariusze Caritas zbierali datki do puszek oraz prowadzone były licytacje m.in. prac znanych artystów oraz włocławskiego fajansu). Była także moc atrakcji dla dzieci i dorosłych, m.in. poczęstunek (pyszna grochówka), lody dla dzieci, animator prowadzący różne zabawy, konkursy i konkurencje sportowe. Byliśmy także my – ATH MOTOCLUB Włocławek – i oczywiście nasze motocykle, które budziły ogromne zainteresowanie wszystkich milusińskich, ale także ich rodziców. To był naprawdę Dobry Dzień, który na długo zostanie w pamięci wszystkich. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia.

przygotował: Artur Ratajczyk

Pozostałe Aktualności

  • Wigilia ATH 2022

     

    To już kolejna wigilia Bożego Narodzenia, którą mogliśmy wspólnie przeżywać jak klub motocyklowy. W tym roku ze względu na to, że obchodzimy

    ... więcej...
  • Andrzejki ATH 2022

     

    Andrzejki 2022 przeszły do historii… Tegoroczna impreza była szczególna, gdyż wieńczy dekadę działalności Klubu motocyklowego ATH Moto Club Włocławek.

    ... więcej...
  • Motofinisz 2022

    Coś co ma swój początek musi mieć również zakończenie. Dzisiaj tj. 8 października 2022 roku oficjalnie zakończyliśmy sezon. Jednak motocykle nie wylądują

    ... więcej...
  • Gietrzwałd 2022

    Ta sama ekipa ATH Moto Club Włocławek, to samo miejsce Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Jak co roku, pojawiliśmy się w warmińsko-mazurskim aby

    ... więcej...

Video ATH