Letni Wyjazd ATH-2022

 

Kudowa–Zdrój – Piekielne Doły (Czechy) – Zamek Książ 2022

Ciągłe podróżowanie i odkrywanie nowych miejsc jest wpisane w DNA każdego motocyklisty, bo przecież „Żyjemy po to, by jeździć” i „Jeździmy po to, by żyć”. Jednym z obowiązkowych punktów w kalendarzu ATH MOTOCLUB Włocławek jest kilkudniowa wyprawa motocyklowa, w czasie której pokonujemy znaczne ilości kilometrów oraz odwiedzamy różne ciekawe miejsca. Nie inaczej było i w roku bieżącym. Nasza trasa liczyła łącznie niemal 1200 km, a atrakcji było bez liku… W tej krótkiej relacji wspomnieć należy o trzech głównych elementach naszej trasy. Pierwszy z nich to jedno z najstarszych europejskich uzdrowisk – miasto Kudowa – Zdrój. Ten urokliwy kurort położony w malowniczej dolinie, pomiędzy wzniesieniami Gór Orlickich i skalnymi platformami Gór Stołowych od wieków znany jest z leczniczych właściwości wód mineralnych, których źródła biją w samym sercu uzdrowiska – w Parku Zdrojowym. W czasie naszego pobytu nie mogliśmy odmówić sobie skosztowania wyśmienicie przyrządzonego pstrąga, który jest tutejszym tradycyjnym przysmakiem, ale także znanego na całym świecie czeskiego piwa - Kudowa – Zdrój jest przecież miastem granicznym. Gdy nasze motocykle były już bezpiecznie zaparkowane pod miejscem noclegu utrudzeni po całodziennej jeździe po krótkim spacerku mogliśmy odpocząć przy kuflu tego złocistego trunku.

Drugi punkt naszej wyprawy, to miejsce dobrze znane każdemu motocykliście – kto tu był choć raz, z pewnością zapamiętał swoje przeżycia na bardzo długo, a kto jeszcze tu nie był koniecznie powinien nadrobić swoje braki. Mowa o największych stworzonych przez człowieka jaskiniach z piaskowca w Europie, które znane są jako Pekelné Doly (Piekielne Doły) i znajdują się na terenie Czech. Wykopane zostały w XVIII wieku w celu zbierania piasku do produkcji szkła do luster, mają obecnie łączną powierzchnię 11,5 kilometrów kwadratowych i wsparte są na solidnych skalnych kolumnach. Co ciekawe w czasie II wojny światowej jaskinie były używane jako tajna fabryka amunicji szybkostrzelnej, jednak po zakończeniu wojny zostały one opuszczone… Po wielu latach wprowadził się tu Klub Motocyklowy Pekelné Doly (Piekielne Doły), który swoją nazwę wziął właśnie od swojej głównej siedziby w górach. Znakiem Klubu jest nietoperz, który symbolizuje otwieranie i zamykanie jaskini jako „budzenie się” i „zasypianie” nietoperza. Zadziwiające jest to, że do wnętrza jaskini można wjeżdżać na motocyklach, bo oprócz specyficznego wystroju i podziemnego baru znajdują się w niej parkingi dla jednośladów, ale i podziemne trasy, na których organizowane są wyścigi motocyklowe. Ta swoista mekka motocyklizmu posiada także specjalne miejsce wyznaczone do umieszczania przez przybyłe Kluby Motocyklowe z całego świata swoich symboli i herbów. Korzystając zatem z okazji przedstawiciele naszego Klubu pozostawili po sobie ślad – Tarczę ATH oraz naklejkę z jubileuszowym logo (wszak w bieżącym roku świętujemy dziesięciolecie swojego istnienia).

Ostatni znaczący punkt na naszej trasie to Zamek Książ położony w okolicach Wałbrzycha. Wszyscy znawcy tematu z pewnością znają to miejsce, więc dodatkowy komentarz jest tu absolutnie zbędny. Jeśli ktoś do tej pory tu jeszcze nie był zapraszamy do pilnego nadrobienia zaległości – miejsce jest absolutnie wyjątkowe. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjazdu.

przygotował : Artur Ratajczyk

 

Starsze Artykuły

Czytaj...
Mianowania i Wigilia ATH 2023

 

Wydawać by się mogło, że koniec roku to dla motocyklistów dosyć spokojny okres. Okres uśpienia, wyczekiwania wiosny aby można było znowu wyprowadzić swoje maszyny z garaży i ruszyć w trasę. Nic bardziej mylnego, dla motocyklistów ATH Moto Club Włocławek to okres bardzo wytężonej pracy, związanej z zaangażowaniem się w najróżniejsze akcje charytatywne. Koniec roku to także okres podsumowań całorocznej działalności klubu a przede wszystkim zmian jakie mają w nim miejsce. Koniec roku to wreszcie okres bardzo radosny, bo to czas wyczekiwania przyjścia na świat dzieciątka Jezus, które niedługo wszyscy będziemy celebrować. Skoro mowa zbliżającej się wigilii to w życiu naszego klubu jest okresem bardzo wyjątkowym i oznacza  coroczne mianowania, które w tym roku miały miejsce 16 grudnia 2023 roku. Wartym podkreślenia jest fakt, że w roku bieżącym w Wielkiej Radzie Klubu zaszły pewne zmiany związane z rezygnacją z funkcji dotychczasowego Kapitana Mariusza Rolerada. Jego miejsce zajął powołany decyzją Komandora nowy Kapitan Sławomir Kurczaba. Natomiast nowym Sierżantem rekrutacji został Grzegorz Osiński. Obu Braciom gratulujemy awansu oraz życzymy wielu sukcesów w pełnieniu nowych funkcji. Do naszej motocyklowej społeczności zostali przyjęci dwaj nowi bracia tj. Jarek Nowakowski i Tomek Medel, którzy zostali mianowani do tarczy. Natomiast pełne barwy klubowe otrzymał Grzegorz Smoliński czego mu bardzo gratulujemy. Po uroczystości zmazanej z mianowaniami udaliśmy się do siedziby naszego klubu na wspólną wigilię. W tym roku tę skromną uroczystość uświetnił swoją osobą Jego Ekscelencja biskup senior diecezji włocławskiej Wiesław Alojzy Mering. Była to wielka przyjemność gościć w naszych skromnych progach ks. biskupa, który okazał się duszą towarzystwa tego opłatkowego spotkania. W tym miejscu przy okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, pragniemy życzyć Wszystkim Państwu, miłości, wzajemnego szacunku oraz chęci „dzielenia się dobrem”. Wielkie podziękowania dla Mikołaja, który obdarował miłymi upominkami Wszystkich obecnych na spotkaniu. Poniżej prezentujemy obszerną relację foto i zachęcamy do oglądania.

{gallery}2023/Wigilia2023{/gallery}


2023-12-20
  Wydawać by się mogło, że koniec roku to dla motocyklistów dosyć spokojny okres. Okres uśpienia, wyczekiwania wiosny aby można było znowu wyprowadzić swoje maszyny z garaży i ruszy...
Czytaj...
Karnawałowo w ATH 2024

W ostatnią sobotę karnawału tj. 10 lutego 2024 roku klubowicze ATH MotoClub Włocławek zebrali się w kameralnym gronie w klubowej komandorii na wspólnej zabawie. Impreza mała ale huczna ! Trzeba przyznać, że mury naszej siedziby dawno nie pamiętają takiego ogania na parkiecie. Niesamowita atmosfera pełna muzyki i tańca a także wymyślnych przebrań najmłodszych uczestników wprawiła wszystkich w iście karnawałowe nastroje. Wszystkim dziękujemy za przybycie wspólną zabawę i niezapomniane chwile. Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.

{gallery}2024/Karnawal2024{/gallery}


2024-02-14
W ostatnią sobotę karnawału tj. 10 lutego 2024 roku klubowicze ATH MotoClub Włocławek zebrali się w kameralnym gronie w klubowej komandorii na wspólnej zabawie. Impreza mała ale huczna ! Trz...
Czytaj...
Dzień Kobiet w ATH 2024

Chociaż od Dnia Kobiet minęło już kilka dni to w niczym nie przeszkadza, by nadal świętować tą jakże zacną okazję. Rycerze Świątyni Jerozolimskiej wychodzą z założenia, że szacunek i wdzięczność dla naszych Pań należy się im nie tylko 8 marca, ale przez cały rok. W sobotę 16 marca spotkaliśmy się w naszej Komandorii, by podziękować naszym Białogłowom za wyrozumiałość i wsparcie jakie nam okazują. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wspomnień – Kapitan Jacek Wojciechowski odnalazł ostatnio w swoich archiwach sporo ciekawych perełek z kilkunastoletniej już historii Klubu – archiwalne wydania gazet, w których była mowa o początkach Klubu, stare zdjęcia i plakaty. Wielu osób z różnych powodów już wśród nas nie ma, ale wspomnienia wspólnych wspaniałych chwil pozostały – z pewnością będziemy jeszcze do nich wracać… Kolejnym punktem naszego spotkania były oczywiście życzenia z okazji Dnia Kobiet złożone przez naszego Komandora – x. Sławomira Deręgowskiego. Przy tak ważnej okazji nie mogło zabraknąć tradycyjnego czerwonego goździka oraz drobnych upominków – każda z naszych Pań otrzymała również Klubową koszulkę wyposażoną w nasz herb, tarczę oraz swoje imię. Dopełnieniem całości był słodki poczęstunek, o który zadbał sam Komandor.

przygotował : Artur Ratajczyk

foto : Artur Ratajczyk i Jarosław Nowakowski

{gallery}2024/DK2024{/gallery}


2024-03-19
Chociaż od Dnia Kobiet minęło już kilka dni to w niczym nie przeszkadza, by nadal świętować tą jakże zacną okazję. Rycerze Świątyni Jerozolimskiej wychodzą z założenia, że szacunek ...
Czytaj...
Motoświęconka 2024

Motoświęconka 2024 już za nami. Dzisiejsze święcenie pokarmów przy okazji celebrowania Triduum Paschalnego  jak co roku stanowiło nie tylko okazję do spotkania i przeżywania ważnych chwil religijnych, lecz również do integrowania społeczności lokalnej oraz pasjonatów motoryzacji. Relacja foto z tego wydarzenia jest bardzo obszerna i pełna emocji... Dlatego zapraszamy wszystkich do ponownego przypomnienia sobie tych wyjątkowych chwil. Korzystając z okazji ATH Moto Club Włocławek jak co roku życzy Wszystkim… Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja. Poniżej fotorelacja.

{gallery}2024/Motoswieconka2024{/gallery}


2024-03-30
Motoświęconka 2024 już za nami. Dzisiejsze święcenie pokarmów przy okazji celebrowania Triduum Paschalnego  jak co roku stanowiło nie tylko okazję do spotkania i przeżywania ważnych c...

Video ATH