Letni Wyjazd ATH-2022

 

Kudowa–Zdrój – Piekielne Doły (Czechy) – Zamek Książ 2022

Ciągłe podróżowanie i odkrywanie nowych miejsc jest wpisane w DNA każdego motocyklisty, bo przecież „Żyjemy po to, by jeździć” i „Jeździmy po to, by żyć”. Jednym z obowiązkowych punktów w kalendarzu ATH MOTOCLUB Włocławek jest kilkudniowa wyprawa motocyklowa, w czasie której pokonujemy znaczne ilości kilometrów oraz odwiedzamy różne ciekawe miejsca. Nie inaczej było i w roku bieżącym. Nasza trasa liczyła łącznie niemal 1200 km, a atrakcji było bez liku… W tej krótkiej relacji wspomnieć należy o trzech głównych elementach naszej trasy. Pierwszy z nich to jedno z najstarszych europejskich uzdrowisk – miasto Kudowa – Zdrój. Ten urokliwy kurort położony w malowniczej dolinie, pomiędzy wzniesieniami Gór Orlickich i skalnymi platformami Gór Stołowych od wieków znany jest z leczniczych właściwości wód mineralnych, których źródła biją w samym sercu uzdrowiska – w Parku Zdrojowym. W czasie naszego pobytu nie mogliśmy odmówić sobie skosztowania wyśmienicie przyrządzonego pstrąga, który jest tutejszym tradycyjnym przysmakiem, ale także znanego na całym świecie czeskiego piwa - Kudowa – Zdrój jest przecież miastem granicznym. Gdy nasze motocykle były już bezpiecznie zaparkowane pod miejscem noclegu utrudzeni po całodziennej jeździe po krótkim spacerku mogliśmy odpocząć przy kuflu tego złocistego trunku.

Drugi punkt naszej wyprawy, to miejsce dobrze znane każdemu motocykliście – kto tu był choć raz, z pewnością zapamiętał swoje przeżycia na bardzo długo, a kto jeszcze tu nie był koniecznie powinien nadrobić swoje braki. Mowa o największych stworzonych przez człowieka jaskiniach z piaskowca w Europie, które znane są jako Pekelné Doly (Piekielne Doły) i znajdują się na terenie Czech. Wykopane zostały w XVIII wieku w celu zbierania piasku do produkcji szkła do luster, mają obecnie łączną powierzchnię 11,5 kilometrów kwadratowych i wsparte są na solidnych skalnych kolumnach. Co ciekawe w czasie II wojny światowej jaskinie były używane jako tajna fabryka amunicji szybkostrzelnej, jednak po zakończeniu wojny zostały one opuszczone… Po wielu latach wprowadził się tu Klub Motocyklowy Pekelné Doly (Piekielne Doły), który swoją nazwę wziął właśnie od swojej głównej siedziby w górach. Znakiem Klubu jest nietoperz, który symbolizuje otwieranie i zamykanie jaskini jako „budzenie się” i „zasypianie” nietoperza. Zadziwiające jest to, że do wnętrza jaskini można wjeżdżać na motocyklach, bo oprócz specyficznego wystroju i podziemnego baru znajdują się w niej parkingi dla jednośladów, ale i podziemne trasy, na których organizowane są wyścigi motocyklowe. Ta swoista mekka motocyklizmu posiada także specjalne miejsce wyznaczone do umieszczania przez przybyłe Kluby Motocyklowe z całego świata swoich symboli i herbów. Korzystając zatem z okazji przedstawiciele naszego Klubu pozostawili po sobie ślad – Tarczę ATH oraz naklejkę z jubileuszowym logo (wszak w bieżącym roku świętujemy dziesięciolecie swojego istnienia).

Ostatni znaczący punkt na naszej trasie to Zamek Książ położony w okolicach Wałbrzycha. Wszyscy znawcy tematu z pewnością znają to miejsce, więc dodatkowy komentarz jest tu absolutnie zbędny. Jeśli ktoś do tej pory tu jeszcze nie był zapraszamy do pilnego nadrobienia zaległości – miejsce jest absolutnie wyjątkowe. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjazdu.

przygotował : Artur Ratajczyk

 

Pozostałe Aktualności

 • Wigilia ATH 2022

   

  To już kolejna wigilia Bożego Narodzenia, którą mogliśmy wspólnie przeżywać jak klub motocyklowy. W tym roku ze względu na to, że obchodzimy

  ... więcej...
 • Andrzejki ATH 2022

   

  Andrzejki 2022 przeszły do historii… Tegoroczna impreza była szczególna, gdyż wieńczy dekadę działalności Klubu motocyklowego ATH Moto Club Włocławek.

  ... więcej...
 • Motofinisz 2022

  Coś co ma swój początek musi mieć również zakończenie. Dzisiaj tj. 8 października 2022 roku oficjalnie zakończyliśmy sezon. Jednak motocykle nie wylądują

  ... więcej...
 • Gietrzwałd 2022

  Ta sama ekipa ATH Moto Club Włocławek, to samo miejsce Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Jak co roku, pojawiliśmy się w warmińsko-mazurskim aby

  ... więcej...

Video ATH