ATH Moto Club Włocławek Zakończenie Sezonu 2012

W sobotę tj. 15 września 2012 roku zakończyliśmy sezon motocyklowy 2012. Jak to rycerze całą ekipą udaliśmy się na ostatnią wspólną w tym roku wyprawę do Lichenia. Na miejscu Nasz Komandor Maciek wraz ze starszym Sierżantem Zbyszkiem wspólnie odprawili liturgię sprawowaną w intencji motocyklistów aby bezpiecznie dotrwali do miejmy nadzieję następnego wspólnego rozpoczęcia sezonu. Mięliśmy też okazję podziwiać oddaną do użytku w 2004 roku monumentalną pięcio - nawową bazylikę z centralną kopułą, według projektu Barbary Bieleckiej z Gdyni. Jest to obecnie największa świątynia w Polsce, ósma w Europie i dwunasta na świecie – długość 139 m, szerokość 77 m (szerokość elewacji frontowej – 162 m), wysokość części centralnej 64,8 m (wysokość krzyża wieży – 141,5 m). Kubatura budowli wynosi ponad 300 tys. m³, powierzchnia 23 tys. m². Światło wpada do wnętrza przez tyle okien, ile jest dni w roku – 365, a wejść do środka można przez tyle drzwi, ile rok ma tygodni – 52. Do kościoła prowadzą 33 stopnie nawiązujące do lat życia Jezusa Chrystusa na ziemi.

{flv}zs2012{/flv}

Po krótkim zwiedzaniu i wspólnej wieczerzy musieliśmy wracać do Włocławka do parafii Św. Stanisława BM, aby przygotować się do spotkania z podopiecznymi Integracyjnego Domu Dziecka "Paulinka", które świętowały z nami zakończenie sezonu 2012. Oczywiście nie zabrakło drobnych upominków to wszystko dzięki naszym darczyńcom jak również wspólnych gier i zabaw, które nie miały końca. W tym miejscu należy wspomnieć iż niestety Rycerzom nie udał się rewanż w zbijaka gdyż znowu ponieśliśmy porażkę, na szczęście przed nami długa zima więc już zaczynamy trenować do następnego spotkania.W tym miejscu nie można zapomnieć o Tych którzy najbardziej wsparli naszą imprezę jak również mieli największy udział w upominkach przekazanych podopiecznym Domu Dziecka. Pragniemy serdecznie podziękować Firmie Flormet Sp. z o. o. mieszącej się we Włocławku przy ul. Papieżka 81-83-85 jak również Firmie "KAJEX" z Kazania gmina Lubraniec. Nie można zapomnieć o naszych klubowych braciach którzy najmocniej potrząsnęli sakwami czyli Romek Deskiewicz i Tomek Paradowski, jeszcze raz Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

{flv}zs2012paulinka{/flv}

Poniżej przedstawiamy obszerną fotorelację z uroczystego zakończenia sezonu 2012... Miło nam poinformować, iż na Włocławskim Portalu Internetowym q4.pl również pojawiła się relacja naszej wyprawy do Lichenia zapraszamy do oglądania video i zdjęći z tego wydarzenia. Kliknij tutaj aby zobaczyć artykuł na q4.pl....

Starsze Artykuły...

Video ATH