22 września 2013 - WORD i bezpieczeństwo na motorze...

 

Piknik motocyklowy w WORD

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Włocławku 22 września br. (tj. niedziela) w godzinach od 12:00 do 15:00 organizuje piknik ,,Bezpieczeństwo na motorze” propagujący bezpieczeństwo kierujących motocyklami w ruchu drogowym.

Na placu manewrowym WORD odbędzie się pokaz egzaminu praktycznego na motorze przeprowadzony przez egzaminatorów, natomiast instruktorzy ze szkół jazdy pokażą jak doskonalić technikę jazdy. Osoby zainteresowane będą mogły również skorzystać z praktycznych rad dotyczących wyboru motocykla i akcesoriów oraz przygotowania do jazdy. Uczestnicy pikniku dowiedzą się także, jak ustrzec się przed wypadkiem oraz poznają zasady udzielania pierwszej pomocy motocykliście. Wszyscy uczestnicy będą mogli również spróbować pysznej grochówki.

W trakcie pikniku na ulicach naszego miasta odbędą są ćwiczenia
z ratownictwa drogowego z udziałem Policji, Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego. Podczas dwóch symulowanych wypadków drogowych z udziałem motocyklisty pokazane zostaną profesjonalne działania służb ratowniczych.

Pierwsza symulacja odbędzie się o godzinie 11:30 w pobliżu ulic Aleja Kazimierza Wielkiego, Zielna, Łanowa i Leśna, natomiast druga symulacja wypadku drogowego rozpocznie się o godzinie 15:30 na Rondzie Falbanka w kierunku Alei Jana Pawła II.

Partnerami akcji są Komenda Miejska Policji we Włocławku, Komenda Miejska Państwowej Straż Pożarnej we Włocławku, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku, a także Ośrodki Szkolenia Kierowców Piotr Pakulski, Andromark i Olimp oraz Klub Motocyklowy ATH Włocławek i Ratownicy z koła naukowego „Paramedyk” działającego przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

 

ATH Serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych

Starsze Artykuły...

Video ATH